Foto: kaboompics.com

Planšete – lietderīgs vai nelietderīgs pirkums?

Pagājušajos Ziemassvētkos sev uzdāvināju iPad planšeti (jeb planšetdatoru). Taču diemžēl jāatzīst, ka tas ir viens no bezjēdzīgākajiem pirkumiem manā dzīvē. Tā praktiski tiek izmantota gultā tikai Youtube video atskaņošanai.

Darbā man ir portatīvais dators, savukārt mājās izmantoju savu mazo klēpjdatoru ar 11,6 collu ekrānu. Ikdienā pārvietojos ar diviem viedtālruņiem, kas pilnībā aizstāj planšetes funkcijas.

Planšete nav lietderīgs pirkums, ja tev mājās ir jau dators vai ikdienā lieto viedtālruni. Var jau teikt, ka mūsdienās ir notikusi tehnoloģiju evolūcija – personālo datoru aizstāj portatīvais dators, bet planšete aizstāj portatīvo datoru. Un es tam noteikti piekrītu – planšete ir ideāls rīks jaunāko ziņu aplūkošanai, sociālo tīklu lietošanai, spēlēm, grāmatu lasīšanai, piezīmju veikšanai vai ikdienas rēķinu apmaksai.

Taču man prasības ir augstākas, ar kurām nespēs tikt galā planšete, kurai pieslēgta arī klaviatūra. Ar visu to, ko var paveikt planšete, tiek lieliski galā arī viedtālrunis tikai uz mazāka ekrāna.

Atceros, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas oficiālajiem žurnālistiem Insbrukā tika rīcībā nodota planšete un klaviatūra, lai uzreiz pēc sacensībām no mediju telpas uzrakstītu un nosūtītu sagatavotu tekstu. Nebija viņi īpaši laimīgi bakstīt ar pirkstu, lai izlabotu kādu no pareizrakstības kļūdām savā tekstā.

Bet noteikti ir daļa sabiedrības, kuriem planšete atvieglo ikdienas darbus. Tie noteikti ir vecāki ar bērniem, podziņtelefonu lietotāji, pārdevēji, runas vīri un citi. Turklāt šo ierīču cena jau ir nokritusi tik zemu, ka tā ir teicama alternatīva datora iegādei vai pat var aizstāt ikdienas pierakstu kladi.

Kāda ir tava pieredze ar planšetēm?

Lūk, pirms vairākiem gadiem jau kāds pasmējās par planšetu lietderīgu izmantošanu ikdienā.

6 thoughts to “Planšete – lietderīgs vai nelietderīgs pirkums?”

 1. viens no bezjēdzīgākajiem pirkumiem manā dzīvē

  Precīzi mans viedoklis par planšetēm.

  Savējo nopirku, kad zinaju, ka būs vismaz nedēļu jāpaguļ slimnīcā. Vsiem bija, man arī vajadzēja pamēģināt :D Jau pēc dienas nožēloju, ka vienkārši nepaņēmu līdzi laptopu. Mazie laptopi ir ērtāki pilnīgi visam, pat tos pašu video gultā guļot ir ērtāk skatīties uz netbooka, nav jātur rokā vai jādomā, kur atbalstīt. Vienīgais prieks bija angry bords, ko protams tik pat labi varēju spēlēt arī telefonā.

  Pēc tam to brīnumu izmantoju uz pirkstiem saskaitāmas reizes. Tā kā man mājās vienmēr pa rokai ir vairāki laptopi, darbā arī priekšā visu laiku dators, un paliels telefons vienmēr kabatā, īsti nespēju saskatīt nevienu situāciju, kad planšete būtu kaut kur noderīga. Tā arī nomētājās pa galdu un mašīnas bardačoku kādu gadu, līdz saplaisāja ekrāns. Tagad pat nezinu, kur ir nobāzta.

 2. mājās izmantoju savu mazo klēpjdatoru ar 11,6 collu ekrānu

  Lūk arī viens no iemesliem kāpēc bezjedzīgi. Es savu aipadu nopirku pirms gadiem 3. Un sākumā arī īstenībā diezgan bezjēdzīgi. Bet ar laiku mājās tas aizstāja laptopu (17″). Nu izņemot gadījumus kad daudz jāraksta wordā vai ko salipināt kopā fotošopā, vienkāršai bilžu apstrādāi joprojām izmantojot iPadu. Un tad vienā momentā vēl nopirku arī klaviatūru un sanāca mazs laptops, kas viegli transformējas vienkārši par planšeti. Pielietojumu var atrast, ja grib.

  Šobrīd gan esmu nodevis aiPadu tālākai lietošanai, bet svārstos starp jauna iegādi un varbūt mazāka laptopa, ko var mājās uz dīvāna paņemt. Varbūt ar chrome OS, lai ērtāk un ātrāk internetu pārlūkot. Katrā ziņā nevaru teikt, ka pilnīgi nejēdzīgi un iespējams pie noteiktiem apstākļiem pirktu vēl. Ļoti ērti lasīt grāmatas.

 3. Nuuuu,ja ir mazs bērns labāk izvēlēties lielākus dzelžus. Ipads,neveiksmīgi pamest tiek nolaizīts,bet telefonam nobloķēti visi zvani,ko nevarētu gadnieks iemācīties ar qwerty telefonu :D
  Man subjektīvi liekas,ka tā ir tieši tik vienkārši kā modes lieta! Manas vīramātes ipads ir meitas privatizēts kaķim tomam un vēl citādām muļķībām. Vīrenei noder tik skype sazvanoties ar ārzemēm. Un vèl ziņu vadītājiem izdkatās labāk kā lapu pāršķiršana. Es kādu laiku gribēju grāmatu lasīšanai,bet arī nespēju no zilā ekrāna ilgstoši salasīt,acis gurst un burti mūk.
  Dažkārt ir labums,bet tērēt naudu var atrast kur citur,manuprāt.

 4. Strādāju pašvaldībā. Planšete ļoti noder darbā, kad jābrauc uz kaut kādiem semināriem un tml. NAv jāvazā portablis līdzi, bet ikdienas lietām roku uz pulsa var turēt.

  Man gan nekad nav bijis mazais portablis, varbūt ka tāds ir ērtāks, nezinu.

 5. Vienu brīdi gribēju pirkt planšeti, bet tā kā man jau ir Net-books, ko faktiski var uzskatīt par to, kas bija populārs (vai vismaz tika bīdīts tirgū) vēl pirms parādījās planšetes, tad diez vai tādam pirkumam būtu jēga, jo netbūku lietoju ļoti reti. Pašreiz man pietiek ar 5.5” viedtālruni.

  Bet nu ir jomas kur planšetes tiešām noder – piemēram – restorānos, kur tūristi nesaprot vietējo valodu, bet var veikt pasūtījumus ar planšeti, oficiantam neprotot tūrista valodu. Katrā ziņā kaut kur tādu izmantojumu esmu redzējis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *