eu2015.lv

eu2015.lv – slikts blogs par 119 200 EUR

Arī mani pārsteidza Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē mājaslapas eu2015.lv izstrādāšanas izmaksas. Principā bloga izveide četrās valodās ar dažām sarežģītām sadaļām – notikumu kalendārs, mediju akreditācija – izmaksājusi 119 200 EUR.

Nedaudz iedziļinoties eu2015.lv mājaslapas tehniskajā specifikācijā, 5.2. punktā ir norādīts, ka izstrādātājam ir jāizvēlas atvērtā pirmkoda satura vadības sistēma (SVS jeb CMS). Tāpēc varbūt nav jābrīnās, ka lapu darbina Joomla!. Izskatās, ka arī citos elementos galvenokārt ir izmantoti jau gatavi šabloni, kuri pielāgoti attiecīgajam dizainam un vajadzībai. Pat man nebūtu lielas problēmas to izdarīt un es tiešām neesmu ne dizaineris, ne programmētājs.

Ja regulāri atjauno Joomla!, tad tā nav slikta vadības sistēma, tomēr slikti ir par tās uzstādīšanu un uzturēšanu pieprasīt 119 200 EUR. Vai tiešām arī šajā konkursā SIA “DIVI grupa” un SIA “Datorikas institūts DIVI” bija vienīgie pretendenti? Par šādu summu arī es esmu gatavs atstāt savu darbu un kļūt par programmētāju/dizaineri.

Šādai lapai ir jāizmaksā vismaz piecas reizes lētāk, tāpēc varu pievienoties tikai Krišjāņa Feldmaņa vēstulei KNAB, lai izskata šī iepirkuma pareizību.

Priecē, ka vismaz pēc komentāriem portālos un ziņu portālos eu2015.lv izstrādāji samazinājuši pirmās lapas smagumu samazinājuši no nenormālajiem 45,2mb līdz 1,2mb, tomēr lapas darbības ātrumu gan vēl varētu uzlabot. Piemēram, fotogalerijas sadaļa uzreiz ielādē visu galeriju visus attēlus – 117,3mb(!!) izmērā.

Un vēl, kāpēc par vienu un to pašu tēmu – Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē – nepieciešamas trīs dažādas mājas lapas? Vai to tiešām visu nevar apvienot vienā?

http://www.es2015.lv
http://parleu2015.lv
https://eu2015.lv

3 thoughts to “eu2015.lv – slikts blogs par 119 200 EUR”

  1. Tāda prasība pēc atvērtā pirmkoda risinājuma izmantošanas ir pilnīgi nejēdzīga, jo pasūtītājs dabūtu kodu savā rīcībā jebkurā gadījumā, tā taču ir standarta prakse. Ož pēc konkursa rakstīšanas gatavam pretendentam.

  2. Nu tāda samazināšana TAGAD, izskatās pēc slēpšanās no atbildības.
    Nauda kā nekā jau ir pārskaitīta DIVIem. Nu tad lai tie DIVI pasēd cietumā kopā ar tiem PARAZĪTIEM, kuri parakstija līgumu/tāmi/rēķinu!
    Tas tā incanti savādāk izskatās. Var krāpt un zagt, un par to nekas nedraug, ja nu tikai vel kāda ievēlēšana kāda lorda kārtā…

  3. Kristaps K. ir sava doma. Gan kaut kā neticās, ka viss būtu tik traki korumpēts (naivs optimists pēc dabas laikam esmu), bet rakstā tie iztaikumi kā mazliet neloģiski šķiet.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *