Likvidēs Rīgas 100. vidusskolu

Rīgas domnieki otrdien nolēma no likvidējamo skolu saraksta tomēr nesvītrot Rīgas 100.vidusskolu, kurā var apgūt mūzikas instrumentu spēli, un komercģimnāziju, kurā padziļināti mācās komerzcinības, ziņo portāls diena.lv (nedaudz plašāks raksts pieejams laikrakstā).

Par šo tēmu rakstīju jau pagājušā gada augustā. Kā galvenais iemesls skolu likvidācijai tiek minēts nepietiekošais skolēnu skaits. Pēc jaunākās informācijas 100. vidusskolu paredzēts pievienot Rīgas 45. vidusskolai, par kuras filiāli kļūs pašreizējā skolas ēka. Par detaļām, kādā veidā tas notiks vēl nav skaidrs, taču rādās un ceru, ka savu darba vietu nezaudēšu.

Kā jūs domājat, cik daudz līdzekļus ietaupīs pašvaldība? Pēc maniem aprēķiniem, tie varētu būt aptuveni tūkstoš lati mēnesi, kurus tikpat labi varēja ietaupīt, nedaudz samazinot deputātu algas, kas, šķiet, dara tikai darīšanas pēc. Varēja taču vienkārši šo bodīti aizklapēt ciet, ēku atdot īrniekiem, bet skolēnus pievienot citai skolai. Par kādu reorganizāciju vai taupīšanu pēc šāda lēmuma var runāt? Tikpat labi jau varēja nemainīt neko…

6 thoughts to “Likvidēs Rīgas 100. vidusskolu”

  1. Izlasīju tikai pirmo rindkopu un teikšu tā- muļķīgi. Būtu tad uzreiz darbiniekiem teikuši, ka ir atlaisti, nevis čakarēt šitā ar kaut kādu debīlu un nevienam nevajadzīgu apvienošanu.

    Lai saprastu, par ko es īsti domāju, tad mana mamma, kas bija mūzikas skolotāja, nu jau kādreizējā Siguldas 2. pamatskolā – tagadējā Siguldas 2. vidusskolas filiāle vai kā viņa tur saucas, nostrādāja turpat vai teju 35 gadus un dēļ apvienošanas palūdza, maigi izsakoties, no darba aiziet.

    Kuram vispār vairs rūp izglītība? Saucās, cenšamies kaut ko saglābt, bet beigās sanāk, ka paši sev to nemanot iznīcinām… diemžēl.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.