Kas notiek? Atbildi!

Kas notiek?

Šorīt 21 503 devītklasnieku piedalījās laikraksta Diena organizētajā mūsdienu zināšanu konkursā “Kas notiek?”, kurā skolēni atbildēja uz 35 dažādiem jautājumiem. Testu ikviens ar atbilžu variantiem var izpildīt arī internetā, tomēr jāatzīmē, ka devītklastniekiem visas atbildes bija jādomā pašiem. Piedāvāju, manuprāt, interesantākos jautājumus. Starp citu, tagad vismaz 21 503 Latvijas skolnieki zinās, kas ir twitter. Saturās…

Mūzikas albums? Jūnijā fanus satrieca ziņa par popmūzikas karaļa Maikla Džeksona nāvi. Viņa muzikālā karjera sākās piecu gadu vecumā grupā Jackson 5. Astoņdesmitajos gados Džeksons bija kļuvis jau par neapstrīdamu popmūzikas superzvaigzni. Džeksona populārākais albums ir pārdots vairāk nekā 50 miljonos eksemplāru. Kā sauc albumu?

Mikroblogošanas tīkls? Šā gada janvārī Jānis Krūms ar mobilo tālruni nofotografēja Ņujorkā Hudzonas upē nosēdušos lidmašīnu, kas gaisā bija sadūrusies ar zosu baru. Par avārijas laimīgām beigām viņš pavēstīja, uzreiz ievietojot bildi mikroblogošanas tīklā, kam ir jau vairāki miljoni lietotāju visā pasaulē. Arī Latvijā šogad būtiski pieaudzis «čivināšanas» tīkla lietotāju skaits. Kā sauc tīklu?

Ierīce? Vācijā no nākamā gada jauniešiem līdz 18 gadu vecumam būs aizliegts lietot ierīci, kurā cilvēks īsu brīdi atrodas intensīvā ultravioletā starojuma ietekmē. Vasarā Latvijas Veselības ministrija arī pie mums rosināja noteikt ierobežojumus jauniešiem bez vecāku atļaujas vai ārsta izziņas lietot šo ierīci. Kas tā ir?

Valsts? Pavasarī visa pasaule sekoja līdzi tiesas prāvai, kurā apsūdzētie bija portāla thepiratebay.org veidotāji. Lieta bija saistīta ar autortiesību aizsargāta materiāla izplatīšanu, kas radījis vairākus miljonus zaudējumus autortiesību turētājiem. Tiesas spriedums četriem portāla veidotājiem bija negaidīti bargs – katram gadu ilgs cietumsods un kopā divu miljonu latu liels naudas sods. Kurā valstī notika tiesas prāva?

Prezidente? Jūlijā pirmo reizi Lietuvā par visas tautas vēlētu valsts prezidenti kļuva sieviete. Viņa pārliecinoši uzvarēja vēlēšanās, jo iemantojusi popularitāti, strādājot Eiropas Savienības budžeta komisāres amatā un turklāt viņai ir neaptraipīta reputācija. Kā sauc Lietuvas prezidenti?

Festivāls? Pirms 40 gadiem ASV Ņujorkas štatā nomaļā laukā bija sapulcējušies pusmiljons cilvēku, lai, par spīti lietum un dubļiem, trīs dienas klausītos mūziku. Šis festivāls, ko uzreiz nodēvēja par «vienu no laikmeta nozīmīgākajiem politiskajiem un socioloģiskajiem notikumiem», bija hipiju kustības un tā saucamo puķu bērnu miermīlīga demonstrācija pret karu. Kā sauc festivālu?

8 thoughts to “Kas notiek? Atbildi!”

  1. Es arii šo te aptauju pildīju – jo esmu tač devītklasnieks, bija diezgan interesanti – zinaaju lielaako dalju atbilžu, bet bija arī tadi jautājumi uz kuriem pat skolotāji atbildes nezināja.. :D

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.