Dzersim vai nedzersim līdz plkst. 23?

Interesanti viedokļi LNT vakara ziņu raidījumā izskanējuši no politiķiem par alkohola ražotāju lūgumu grādīgās dziras tirdzniecības laiku pagarināt līdz pulksten 23.00. Saeimas deputāti ir milzu dilemmas priekšā – vai pagarināt alkoholisko dzērienu tirdzniecības laiku par veselu stundu vai tomēr atstāt līdzšinējo kārtību?

Sižetā ir dzirdami vairāku politiķu viedokļi, bet sevišķi interesanti izteicās Ausma Ziedone-Kantāne: “Katram kulturālam cilvēkam mājās jau ir 1-3 pudeles. Kas grib dzert, tas laikus iegādājas. Es īsti nesaprotu, kam tas pagarinājums domāts. Tas ir tā – mēs tagad sēžam mājās, mēs gribam iedzert un nav ne pilītes?”

Varu teikt godīgi šobrīd man mājās uz rakstāmgalda jau mēnesi stāv viena viskija pudele, bet vecākiem bariņā ir tās Ausmas nosauktās 1-3 pudeles. Gandrīz jebkurš no mums ir steidzinājis citus pircējus un Rimi pārdevējas, lai paspētu nopirkt aliņu pirms pulkstenis uzsit desmit. Pagriežot pulksteni stundu uz priekšu šīs skriešana noteikti mazināsies. Mazajos veikalos (nevis točkās), kas pārdod alkoholu dažādos veidos visu diennakti, mazināsies ienākumi. Es pat nezinu nevienu, kas dēļ tā, ka ja nakts vidū ir bijis par īsu, devies grādīgās dziras meklējumos uz kādu nelegālo bodi. Ienākumi, manuprāt, nekāps strauji, taču alkohola ražotāji no tā noteikti būs ieguvēji. Un arī jaunieši nenodzersies… Jautājums, vai lielākā daļa pārtikas veikali nepagarinās darba laiku līdz pulksten 23:00?

5 thoughts to “Dzersim vai nedzersim līdz plkst. 23?”

  1. starpība tehniski maza.
    un galu galā arī tagad naktī ja vajag normālos veikalos var visu sarunāt. vai barčikā palūgt, lai izsniedz atvērtu pudeli par kompromisa cenu, utt.

  2. Jēga jau no tā nekāda nav, jo ja ļoti vēlas var dabūt arī to pudeli pēc tiem desmitiem.

    Tas vai veicināsies nodzeršanās – diezvai. Neba jau tagad visi tajā liekajā stundā skries pirkt alko un dzers.

  3. par pirkshanu peec 22:00 , nu neiznu neiznu, tu laikam sen neesi dzeeris mikrorajonos. :D taa skrieshana pakalj notiek katru reizi kad ir par iisu! :)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.