Mobilā interneta salīdzinājums

Dažkārt savienojums ar globālo tīklu nepieciešams vietās, kur tas nav pieejams. Gandrīz nav. Tāpēc jau pasen mobilie operatori piedāvā mobilo internetu. Man tas nav nepieciešams ikdienas lietošanai, bet reizēm atceļā no spēlēm, kādā pavecākā sporta zālē vai attālākā Latvijas stūrī vajag steidzamu pieeju internetam, lai citi uzzinātu jaunākās handbola ziņas. Nu tad, lūk, izveidoju tabuliņu, apkopojot četru mobilo operatoru piedāvājumus.

Mobilais internets

Pašlaik sliecos izmantot tele2 mobilo internetu (minimālo vai ekonomisko), taču viņu mājas lapā tā arī neuzgāju cenu par modema izmantošanu vai iegādi. Tas pagaidām ir vienīgais mobilais internets, kuru esmu izmantojis un ceļā līdz Priekulei un pašā Ludzā tas, lai arī lēni darbojies, nav pievīlis. LMT internets iekasē naudu par notērēto apjomu, turklāt cena par 1 MB (tabulā uzrādīts dienas tarifs) ir, manuprāt, diezgan liela.

Lētas cenas piedāvā arī Bite, tomēr joprojām neesmu pārliecināts par tīkla pārklājuma esamību visā Latvijā (mājas lapā var rakstīt, ko grib). Pašlaik operators piedāvā tiešām izdevīgus piedāvājumus (pirmo gadu maksā Ls 4,50 mēnesī), kā arī ir vienīgie kas piedāvā priekšapmaksas mobilo internetu. Ja sākuma komplekta cena nokristos zem Ls 30, piedāvājumu izmantotu nekavējoties.

Tāpat baidos no Triatel mobilā interneta. Piedāvājums daudz neatšķiras no citiem, taču viņu mobilo internetu neizvēlēšot kaut vai tāpēc, ka nezinu nezinu citu, kas izmantotu šī operatora pakalpojumu. Kā ir ar pārklājumu? Plusiņš, ka cena par MB pēc limita beigām ir ļoti maza.

Varat padalīties pieredzē ar mobilā interneta izmantošanu? Kādi ieteikumi tabulas papildināšanai?

11 thoughts to “Mobilā interneta salīdzinājums”

 1. lietoju Bite un esmu bijis visādos Latvijas pakšos un nostūros, zona ir ok… varbūt kādā palielākā mežā nebūs :D
  šobrīd pat T2 liekas vājāks pārklājums

 2. es nesapratu – kas vainas LMT iBirojs OPEN? man te apkārt tauta lieto un ir starā – maksā 19Ls/mēn. un jūzo visā LV bez nekādiem ierobežojumiem.

 3. neierobežotajiem tarifiem jau vainas nav ne kādas tiem, kas to internetu lieto nepārtraukti, bet tādam, kā es, svētdienas lietotājam, pārējie tarifa plāni neder…

 4. Nu nezinu ar biti bija tā ka teica ka pārklājums ir ideāls bet ja tādā pilsētā kā brocēnos bija lēns vai pat nestrādāja internets ko tad teikt patiešām Latvijas nostūros………..un veikalā mums pateica ka nav pat vērts mēģināt……….. manuprāt, pašlaik ir labākais variants ir tele2, ar lmt ir tā ka tas vakaros reizēm bremzē pat Rīgā ;)

  Bet izvēle jau tavās rokās :)

 5. Gandrīz visiem ir iespējams dabūt modemu par velti vai 9Ls (LMT), slēdzot līgumu uz 2 gadiem!
  Par zonu nepateikšu, tas atkarīgs no vietas.
  Zinu, ka LMT ir krietni vairāk 3G zonu, bet Tele2 tās ir tikai lielākajās pilsētās un centros, lielākoties.
  Tāpat LMT ir limits 10GB līdz mēneša beigām, bet Tele2 konkrētā mēnesī vari lietot kaut 100GB, bet nākamajā mēnesi praktiski internets būs ar priority lowest un reāli varēsi leitot tikai tad, ja neviens cits nelietos.

  Tāpat Tele2 aprīlī vai maijā piedāvās Zelta Zivtiņu (ap 40ls modēma starta komplekts) un cena par katru MB 3-4 santīmi, kas varētu būt priekš tevis.

 6. Lietoju Bites mobilo internetu, pagaidam tiesam sudzibu man nav, kas ir smiekligi, ka Rigas dzivokli man ir kabelinternets, bet nezinu – vai ar Lattelekom modemu kas nav kartiba, vai ka, bet reizem ta uzkaras, ka bail, tad Biti lietoju pat ka galveno modemu, kaut pirku es vinju, lai lietotu braucot pa Latviju, jo darbs tads, ka daudz laika japavada celja. Iesaku ari citiem pameginat Biti, par parklajumu gan var parliecinaties panemot testa modemu.

 7. Es lietoju Tele2 un arī manā gadījumā šis pakalpojums man asociējas tikai ar labu, gan stabilitātes, gan cenu, gan pieslēgšanās ātruma ziņā. 3G pārklājums ir ļoti ok.
  dxc, arī Tele2 piedāvā pieslēgties pie neta izmantojot mobilo kā modemu (ja vien telefons atbalsta) :) Tiesa šādu variantu neesmu mēģinājis var būt ir kāds kam ir šāda pieredze?

 8. Darbs piešķīra mazo Tele2 usb flash modemu, jo daudz jābraukā pa Latviju. Filmas pa ceļam vilkt nesanāk, bet vispār nedz par pārklājumu, nedz lietojamību sūdzēties nevaru. Priekš mobila risinājuma ļoti labs pasākums un naudas arī nez ko lielas laikam nesaskrien.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.