Sestdienas apšaude

PistoleSestdien Rihards un Ronalds izkārtoja iespēju par brīvu sestdienas dienas vidū aizbraukt pašaudīties ar īstiem ieročiem uz šautuvi pie VEF sporta zāles. Mūsu rīcībā piešķīra pēc izskata līdzīgu pistoli, kā pa kreisi (Glock 9mm), un bisi. Vispirms sekoja instruktāža. Pastāstīja, kā precīzi mērķēt un, protams, šaut ar katru no ieročiem. Visapkārt tukšo čaulīšu jūra. Telpa, kur tiek šauts, ir atklātā vietā, taču norobežota, lai neviena lode netiek ārpusē.  Izšaudījāmies no sirds patika. Galvenais, ka, šaujot otro reizi ar bisi, trāpīju aptuveni 25 metrus attālam mērķim gandrīz centrā. Abām ir atsitiens – no bises rauj plecu atpakaļ, bet, šaujot ar pistoli, to rauj uz augšu.

Visiem tika piešķirtas arī austiņas. Kad šāvu, vienreiz noņēmu, taču uzreiz uzliku arī atpakaļ. Savu mūžu nebiju iedomājies, ka tie šāvieni ir tik skaļi. Pēc parastas izšaudīšanās, sekoja neliels sacensības, kurās katrs savā mērķī šāvām ar piecām patronām no pistoles, un pēc tam trīs reizes ar bisi. Precīzākais bija Skrastiņš. Es savu mērķi atstāju pie brāļiem.

8 thoughts to “Sestdienas apšaude”

 1. Mēs paziņam uzdāvinājām LSPA šautuvē dāvanu karti.. nu kaut ko tamlīdzīgu, kur viņš ar 4 ieročiem varēs šaut pa 10 patronām.. arī ar vinčesteru un kalašu :)
  Es arī labprāt pašaudītos.. pat ar gaiseni neesmu šāvis! :)

 2. nja, shautuves cennjiki jautrie. varka jau nu jauka shiem. ta ka majas ir mednieks, tad shaushana neka ekskluziva nesaskatu, un maksat ari nevelk.
  bise jatur klat pie pleca, tad atsitiena tikpat ka nav – a vot ja lufte starp plecu un laidi paliek…
  tapat svariga ir pareiza staja un ari elposhana – savulaik, kad vel merkji 35m un lielaka attaluma redzeju, shavu ari shadas tadas sacenees, paris diplomas ir, bet tagad nekaa, jo, pirmkart, mainijas medibu likums, otrkart, merkji neredzu. vienas sacenes noshavu uz dullo un bija tiri ok, bet velak jau sakas kreizii.
  shaviena troksnis liekas skaljaks, ja stav zem tas pashas nojumites kur shavejs – 2 solji talak un pavisam savadak. vienos lielakos machos asisteeju tiesashana/merkju mainjaa, vot ja stundu staavi zem shaushanas vietas jumta bez austinjam, tad chsta var kurls palikt. metru talak – nekadu probl.

  vot ar pistoli gan shavis neesmu. nejutos gan zaudejis neko :) glokiem interesants droshinatajs :D

  par shaushanu ar bisi – elementara darbibu kartiba, palidz shaut stabilak un precizak.
  jaskaita lidz 4i
  uz 1 celjam bisi, pie viena nonjemot no droshibas. pirksts nost no gailja.
  uz 2 ievelkam elpu un aizturam. janolimenjo stobrs un janoteme
  uz 3 shaviens
  uz 4 nolaizham ieroci, gatavojamies parladet.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.