Marseļas kultūra

Saulriets Marseļā

Nav nemaz tik slikti atrasties Marseļā. Vakar man Ieva pārmeta, ka es par otro lielāko Francijas pilsētu neesmu uzrakstījis neko labu. Kā jau gandrīz visas jaunās pilsētas/valstis, kurās redzu pirmo reizi, mani atkal pārsteidza ar savu arhitektūru, skaistajām pilīm un baznīcām. Izrādās Marseļa atzīta par 2013. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu. Pēc visiem paveiktajiem remontdarbiem pilsēta noteikti izskatīsies vēl labāk.

Protams, jūra izskatās pilnīgi savādāka nekā Latvijā. Jūru rotā dažādas salas, klintis un tuvēji kalni. Tiesa, ūdens vēju iespaidā šobrīd ir vismaz par desmit grādiem aukstāks nekā Latvijā.  Vakardien gan tas neliedza doties vakara peldē un baudīt saulrietu vienā no Marseļas pludmalēm pašā pilsētas pakājē.

Satiksmes te ir nenormāla. Otrdien pa Marseļu nobraucu gandrīz 30 kilometrus, tomēr šaurās ielas, trakos autovadītājus un vēl trakākus motorolleru vadītājus neesmu izpratis. Visi brauc, kā grib un ienāk prātā. Un atrast vietu, kur novietot automašīnu stāvvietā pēc pusnakts ir praktiski neiespējami. Tā nu mēs te dzīvojam. Turpinājums sekos!

3 thoughts to “Marseļas kultūra”

  1. +/- tas pats, ieekonomē uz bagāžu, turklāt Marseļa nebija vienīgais punkts, kas jāapmeklē.
    un nebraucu taču mašīna viens!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.