Kāpēc atgriezties Latvijā?

Kino režisors un kinematogrāfs Reinis Traidās pēc vairāk nekā trīs gadu dzīvošanas Austrālijā izlēmis maijā atgriezties Latvijā. Kāpēc? Lūk, citāts no viņa bloga.

Kad es jau 4 stundas biju sēdējis vilcienā, es sāku domāt par to, kāda gan jēga ir visai tai lielajai algai, ja es to visu iztērēju, lai varētu viens pats eksistēt Austrālijā? Visas tās “plašās karjeras iespējas”, kas šeit nākotnē varētu būt, labā sabiedrība, klimats – tas viss ir kaķim zem astes, ja tu esi viens pats. Es daudz labāk cīnos par iztiku kopā ar saviem draugiem Latvijā, nevis esmu bagāts un ēdu restorānā viens pats Austrālijā – otrā pasaules galā, kur pat īsti ar savējiem skaipā nevar parunāt lielās laika starpības dēļ. Es esmu sapratis, ka visas šīs labās lietas ir absolūti nesvarīgas. It īpaši tad, ja tu lielu daļu savā brīvā laika pavadi domājot, cik gan forši būtu atrasties kaut kur tuvāk mājām. Diemžēl saprast to kādam, kas nav bijis ilgu laiku izolēts tālu prom, būs grūti vai neiespējami. Tāpēc tad, kad man kāds prasa (un man prasa daudzi) kāpēc es pieņēmu tādu (muļķīgu) lēmumu, es varu stundām ilgi runāt par piederību, kultūru, identitāti, mājām un tādām lietām, bet patiesībā iemesls ir stipri fundamentālāks. Man ir sajūta, ka esot viens tālumā, es palaižu garām visu to cilvēku dzīves, kas man ir svarīgi. Man ir sajūta, ka es atbraukšu mājās pēc daudziem gadiem un es būšu svešinieks. Gan savai valstij un kultūrai, gan draugiem, gan ģimenei. Lūk.

Nevar taču nepiekrist? Arī man pēc augstskolas pabeigšanas nākamā gada vasarā, ir ideja pamēģināt laimi/darbu pameklēt citā pasaules valstī, taču es zinu, ka kādreiz noteikti atgriezīšos mājās. Punkts.

14 thoughts to “Kāpēc atgriezties Latvijā?”

 1. Parspileeti! Izklausaas pec kada pareiza vientulnieka.
  Come oon, probleema, ja vel tur, Australijaa butu jacinas par izdzivosanu, tad es tev piekristu, vienam butu gruuti, bet ja lidzekli atlauj, var tak panemt kadu no saviem draugiem liidz, iekartot darbaa, kurs gan atteiktu, tapat tajaas majaas dizi liela naakotne nav.. var atrast kaadu meiteni, izveido pats savu gimeni nebuus ,,garlaiciigi,, piekritu, saprotu, kaa ir dzivot talu prom no majaam, bet nu visam ir risinaajums!:)

 2. Es zinu šo sajūtu. ES 2 gadus strādāju Jaunzēlandē, un tagad atgriezos mājās. Man pietrūka ģimenes un Latvijas dabas. Vai Jums neliekas dīvaini, ka uz Latviju brauc ārzemnieki, lai uzsāktu savu biznesu, kamēr mēs, latvieši, braucam prom? Manuprāt, mūsu vislielākā problēma ir tā, ka pārāk daudz domājam par to kā mums nav, un neizmantojam to, kas mums ir dots. Es piekrītu, ka pret mums izturas mazliet nežēlīgi, bet tomēr es uzskatu, ka ikviens no mums var šeit, Latvijā, atrast savu mazo laimes saliņu. Tikai ir jāmeklē..

 3. Liana paskaties bildes viņa mājas lapā, nezinu vai tā (4 bildēs redzamā) ir sieviete no LV vai vietējā bet vientuļnieks viņš pilnīgi droši nav … :)

 4. moon

  uz Jaunzēlandes dabas fona tev pietrūka Latvijas dabas ?!?!?!?! Izklausās pēc prāta aptumšošanās … :)

  Protams ka ārzemnieki no veselas rindas valstu kur daba jau ir praktiski iznīcināta un vidusmēra pilsonis kropls un deģenerējies ir laimīgi ja var tikt uz Latviju kur vēl ir daudz viņiem interesanto “resursu” — neskartas dabas un skaistu sieviešu. Nešaubīgi ne jau bizness šeit viņus interesē … :)

 5. celms

  ai,ai,aii… Protams tur ir skaisti, bet Latvijas dabas skaistums nav aizvietojams.

  Un ja deģenerējies ārzemnieks var šeit nodibināt uzņēmumu un normāli nopelnīt, tad jādomā, ka mūs, latviešus, jau sen nevar nosaukt par deģenerējušiem, mēs esam muļķi.. :D Nu beidziet, tur ārzemēs ne maz nav tik rožaini…

 6. Nū jau gan sentimentāli! Nevienam nenovēlu justies tā! Bet kā vecais labais teiciens stāsta! Par gaumi nestrīdās! hmm bet par viedokļiem gad tāpēc galīgi ar visām četrām nepiekrītu!

 7. Neesmu vēl nevienu cilvēku satikusi, kurš aizbraucis projām un palicis tur, lielākā daļa atgriežas Latvijā, ok, varbūt tagad viņi to nevar īsti īstenot šo pašreizējo apstākļu spriesti, bet sapņo par brīdi kad varēs atkal atgriezties uz dzīvi Latvijā.
  Un tie kas nomelno Latviju, tad varu teikt tikai vienu, nesēdi šeit, šajā ” sūdu bedrē” un lasies projām :) neviens pēc tevis neskums. Ja paliec, tad klusē un dari kaut ko, lai šeit kaut kas uzlabotos, jo daudz ko uzlabot ir tieši mūsu spēkos!!!
  Par ārzemniekiem Latvijā, tas ir normāli, jo latvieši pēc savas dabas ir ļoti gausi un ar mazu uzdrošināšanos kaut ko īstenot, pilnveidot, izveidot uzņēmumu u.t.t. tamdēļ ārzemnieki ar lielāko prieku, to izmanto savā labā :)

 8. labak nauda kabata un daru ko gribu neka vergoju un neko nedabonu.

  ja ir normali draugi tad nekur jau nepazudis bet shitas izklausas pec kkāda mikstā. :D

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.