Izvēlos tele2 mobilo internetu

Mobilais internets (onkulis.com)

Kādu laiku atpakaļ man bija iespēja patestēt Bite mobilo internetu, kā arī tele2 mobilo internetu (bildi rakstā aizņēmos no Mika). Jau rakstīju par tā ērtumu un manām izmantošanas iespējām, taču beidzot salīdzināšu abus piedāvājumus.

Es izvēlētos tele2 mobilo internetu, jo tā pārklājums un ātrums manā uzturēšanās zonā ir daudz labāks. Abu operatoru mobilo internetu izmēģināju dažādās vietās Rīgā un Ikšķilē. Pirmajā vietā Āgenskalnā šajā duelī pārāka bija Bite ar ātrumu 1.45 mbps, savukārt tele2 ar ilva.lv interneta ātruma mērītāju uzrādīja ātrumu 929,40 kbps. Pēc tam Grīziņkalnā viesu namā Grīziņš pārliecinoši triumfēja tele2, jo Bite mani nošokēja – operatoram šajā Rīgas nostūrī nebija pārklājuma. Es vienkārši nevarēju pieslēgties tīklam. Trešajā testa vietā manā mājā Ikšķilē atkal uzvara tika piešķirta tele2 mobilajam internetam, kas atrada 3G pārklājumu. Līdz ar to tele2 ātrums – 1,14 mbps, bet Bite – 176,10 kbps.

Bite nedaudz sagrāva manas ilūzijas, ka Rīgā jebkurā vietā ir labs pārklājums, tomēr, iespējams, tas ir tikai mazs pilsētas nostūris. Ja mobilo internetu lietotājs gatavojas izmantot šajā rajonā, tad operatora izvēle jāizdara vadoties pēc cenām. Ārpus galvaspilsētas interneta pārklājums un ātrums ir dažāds, tāpēc, izvēloties mobilo internetu, noteikti tas iepriekš ir jāizmēģina. Dažiem, galu galā, tā ir vienīgā iespēja izmantot internetu…

Tā kā gan Grīziņkalnā, gan Ikšķilē uzturos visbiežāk, tad noslēgto divu gadu līgumu tieši ar tele2 (pārgāju uz tarifa plānu Minimālais) nenožēloju. Negribu neko sliktu teikt par Bites piedāvājumu, taču šoreiz priekšroku došu tā konkurentiem. Iespējams, vajadzēja nedaudz pagaidīt un paņemt priekšapmaksas mobilo internetu, taču pieslēgumam tomēr kredīts nekad nebeidzās. Paldies Zanei, kas strādā sabiedrisko attiecību aģentūrā Hauska & Partner International Communications, par iespēju izmēģināt Bite mobilo internetu.

2 thoughts to “Izvēlos tele2 mobilo internetu”

  1. Samērā nosodošs salīdzinājums, kurā netiek salīdzināti visi mobilā interneta pakalpojuma sniedzēji. Šajā gadījumā trūkst Triatel un LMT. Piemēram, es neko sliktu nevaru teikt ne par Triatelu, ne par LMT. Darba vajadzībām lietoju LMT, jo paņēmis ir mans darba devējs, bet privātajām lietoju Triatel, kurš strādā vienlīdz labi ne tikai Rīgā, bet arī manos laukos, kur mēdzu uzturēties gandrīz katru nedēļas nogali. Galvenais ir notestēt visus variantus pirms lēmuma pieņemšanas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *