Divi gadi Ikšķilē

Šodien mājās notiek svinības par godu tam, ka tuvākajās dienās paies apaļi divi gadi, kopš ar ģimeni dzīvojam Ikšķilē. Pabeigti arī visi remonti. Nav vairs jādzīvo putekļu mākonī un ikdienu jāsveicina strādnieki. Māja no Rīgas centra atrodas 33 kilometru attālumā, kuru ar mašīnu no rīta var veikt nepilnā stundā. Tagad parēķinām, cik ilgi jābrauc, piemēram, no Mežciema vai Purvciema uz centru?

Pirms tam Rīgā dzīvoju Mežciemā četristabu dzīvoklī. Tagad dzīvoju lielā mājā ar dārzu. Pirms tam ar māsu dalījām 13 kvadrātmetru lielu istabu. Tagad man vienam pašam ir gandrīz 20 kvadrātmetru liela dzīvojamā istaba un skapis, kas ir nedaudz mazāks par bijušo istabu. Agri no rītiem braucu uz darbu, pa dienu mācos vai strādāju, vakarā treniņš. Esmu diezgan noslogots, tāpēc gada tumšajās dienās (ziemā un rudenī) nav īpaši patīkami braukt uz Rīgu, kad vēl saule nav uzaususi, bet atgriezties, kad tā jau ir norietējusi. Tāda neliela depresija var iestāties, taču nav tik traki, jo bieži vien nakšņoju arī Rīgā.

Visu atsver vasarīgās dienas maijā, jūnijā, jūlijā, augustā un septembrī. Nav nekur jābrauc. Izej ārā, apgulies siltā saulītē un vienkārši atpūties. Arī draugi pie manis ir diezgan bieži viesi, līdz ar to pirts tiek kurināta diezgan bieži, it īpaši ziemā. Pirms diviem gadiem noteikti izdarījām pareizo izvēli, nomainot dzīvokli pret māju.

3 thoughts to “Divi gadi Ikšķilē”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.