Vai tu mirkšķini?

autoGribu vērsties pie visiem autovadītājiem, kas kaut reizi deldējuši kādu no pasaules asfaltiem vai brīnišķīgajiem zemes ceļiem. Vai tu, pamanot ceļu policiju, piemiedz ar aci (lasīt – pamirkšķini ar tālajām gaismām) pretimbraucošajam šoferim?

Pēdējās nedēļas laikā nācās vairāk laika pavadīt ceļā pie stūres (brauciens uz Ikšķili pat pusotras stundas garumā rīta agrumā jau sen vairs nav ilgi). Biju Ludzā un Rundāles pilī. Uz ceļa diezgan bieži varēja manīt patrulējošo ceļu policiju. Mirkšķināju es, mirkšķināja arī citi, taču diemžēl (vai par prieku kārtības sargiem) šī tendence, salīdzinot ar laiku, kad biežāk pavadīju laiku auto aizmugurējā sēdeklī, ir mazinājusies.

12 thoughts to “Vai tu mirkšķini?”

  1. Kad gāju autoskolā, tad pasniedzējs teica, ka pa mirkšķināšanu vari padeldēt savu maku. Tiesa, neesmu neko pētījis noteikumos un juridisko pamatojumu nemācēšu izklāstīt…

    Bet ej nu tagad pierādi, ka miršķināji dēļ policijas. Moška tas bija tev kaut kāds pazīstams ;)

  2. Es mirkšķinu ;)

    Un par to nevar sodīt, vismaz ne pie mums. Tā ir uzmanības pievēšana, tik pat labi tu vari teikt, ka pretīmbraucējs bija kāds paziņa, vai arī tev izlicies, ka viņš brauc pārāk tuvu viduslīnijai un tevi neredz, utt…

  3. CSN ir rakstīts, ka drīkst pievērst priekšā braucošā uzmanību mirkšķinot ar gaismām, tātad, var izbraukt uz to, ka [kaut kāda iemesla dēļ] pievērsi priekšā braucēja uzmanību [ja tāds vispār ir bijis].

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *