Mini avārija

Iekļuvu šodien, braucot uz darbu, tādā dīvainā avārijā. Braucu pa otro joslu un no Ulbrokas ielas gatavojos nogriezties uz Dzelzavas ielu. Pa priekšu man braucu balsts busiņš ar Vācijas numuru, kurš apstājas pirms krustojuma un pēkšņi izdomā, ka viņam vajag no otrās joslas pa labi griezties (tā laikam Vācijā pieņemts) un padod atpakaļgaitā, braucot man virsū. Es, nepaskatoties, cik tuvu ir aizmugurējā automašīna, arī devu atpakaļ un iebraucu viņa sarkanajā auto.

Krieviski runājošais sarkanā auto šoferis izleca ārā un uzreiz lamājoties aizskrēja pie baltā busiņa, šoferi izvilka ārā un sadeva tam pa mici. Vēlāk vācietis vienkārši aizbrauca. Tā kā pēc situācijas vainīgs biju es, tad uzrakstīju par notikušo, parakstījos, iedevu sarkanajam šoferim savu telefona numuru, jo nedaudz ielocīju priekšējo numuru. Uz darbu paspēju, mašīnai ne skrambiņas.

Nav ne jausmas, vai es rīkojos pareizi?

9 thoughts to “Mini avārija”

  1. Priecājies, ka viņš aizgāja izskaidroties pie baltā busa šofera, nevis Tevis :D

    Bet nu vainīgs tomēr biji Tu. Paga, jūs saskaņoto uzrakstījāt? Vai arī bez nekādām formalitātēm? Tā arī nesapratu ko Tu uzrakstīji un ko parakstīji?

  2. Man šajā stāstā liekas viss diez gan nepareizi :)
    1) vācietis brauc atpakaļgaitā, 2) tu dari to pašu, 3) pa galvu vadītājs iet dot vācietim nevis Tev. Bet laikam jau tādas lietas notiek :/

  3. Vispār ir dzirdēts, ka, ja tev kāds atmuguriski uzbrauc virsū, tad pēc likuma sanāk, ka vainīgs esi tu – distance pa mazu ievērota. Ok, ja riktīgi ieskrējies atpakaļgaitā un tam ir liecinieki, tad varbūt cita lieta. Bet tā vispār skuju tu vari pierādīt, ka pats neuzbrauci šim. Un šitais ir jāatcerās, kad korķī pārlieku tuvu lien kādam pie pakaļas – viņš var sākt ripot atmuguriski un vainīgs atkal esi tu. Distancei jābūt un punkts, t.i. viņam gandrīz vai ir tiesības paripot padsmit cm atpakaļ, jo pēc noteikumiem jābūt tādam un tādam attālumam starp priekšā braucošo vāģi. Un iepūt. Stulbi, bet fakts. Nesen vienam paziņam pie Mūkusalas apļa atmuguriski uzripoja smagais virsū. Autiņš tāds padārgs, jau likās, ka nu piii**ec. Bet par laimi izrādījās, ka smagā šoferis ir ar 2.9 promilēm, so, vainīgs by default. Ak jā – es pats arī vienreiz šitā uzbraucu aizmugurē esošajam virsū – pirmajai mašīnai bija riktīgi izļodzīta kārba, nevarēja saprast, kur pirmais robs un kur atpakaļgaita. Ieštepselēju nepareizājā, minimāli padevu atpakaļ (principā pat nevis pabraucu, bet noraustīju mašīnu) un buuums! Aizmugurē esošais bija ļoooooti tuvu pielīdis pirms tam, kādi 10cm praktiski. Man bija āķis, tātad skāde nekāda, šim ielocījies numurs. Jau domāju, ka tūlīt mani lamās, bet nē – šis saka “es jau pats vainīgs, viss kārtībā, braucam!”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.