Gadalaiki

Bambusa gada laiki

Šodien, grābjot pagalmā sakritušās rudens lapas, aizdomājis – žēl, ka nav vasara, kas tomēr ir mans un, iespējams, arī jūsu mīļākais gadalaiks. Padomājiet – rudenī nebeidz lietus līt, ziemā auksts, bet pavasarī viss ir slapjš, bet vasarā? Vasarā tu vari zvilnēt saulītē, nodoties peldei atklātajos ūdeņos…

Protams, arī pārējiem gadalaikiem ir savi “plusi” – ziemā ir sniegs, kad var slēpot, snovot vai velt sniegavīru, rudenī tev tiek dota iespēja izbaudīt koku krāsainās lapas, bet pavasarī – puķu ziedēšanu. Arī mājas darbi, vismaz man, vasarā ir mazāk, jo rudenī jāvāc lapas, ziemā jāšķūrē sniegs (arī dažādas klapatas ar mašīnu), bet pavasarī jāizdara tās lietas, kas netika paveiktas rudenī. Tagad jau sanāk, ka es izbraucu tumsā un arī mājās atgriežos, kad jau ir tumšs – dienas gaismu citreiz pa savas istabas logu nesanāk ieraudzīt arī brīvdienās, jo handbols dara savu.

Starp citu, vai esat ievērojuši, ka Latvijas populārākajam ansamblim Prāta Vētra nav dziesmas par vasaru? Pavasarim ir “Plaukstas Lieluma Pavasaris”, rudenim ir dziesma “Rudens”, bet Ziemai ir “Ziema”.

7 thoughts to “Gadalaiki”

  1. “Vasarā tu vari zvilnēt saulītē, nodoties peldei atklātajos ūdeņos…” <– ne visi. Un, ja sanāk aktīvi darboties, tad, nedod, Dievs, trāpīt karstā laikā, jo tad beigas ir.

    Tāpēc dodu priekšroku ziemai, jo sasildīties ir vieglāk, nekā atdzist. :)

  2. Piekrītu, nav īpaši patīkami nometnēs skraidīt vai kaut ko iesākt pa karstu sauli (arī ar mašīnu braukt nav patīkami, jo kondicioniera nav), bet tas tomēr ir labāk, nekā tumšā vakarā janvārī kādā treniņā “slidot” pa mežu…

    nu nepatīk man tas tumšais laiks, nepatīk man biezas drēbes vilkt… jā, patīk sniegs, bet tas viss reiz kusīs…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.