Kuru žurnālu izvēlēties?

Ceļā uz Slovākiju piestājām ierastajā pieturā Bauskā – Rimi. Man bija tikai viens mērķis. Savu grāmatu biju aizmirsis Ikšķilē, tāpēc man bija nepieciešama kāda lasāmviela.

Sākumā plauktos meklēju “Sporta Avīzi”, taču to neatradu. Nekas. Tāpat tur neko vairāk par hokeju, basketbolu, futbolu un tenisu neraksta. Dzeltenajiem žurnāliem, kuri raksta par sabiedrībā pazīstamu cilvēku privāto dzīvi, pat nepieskāros. Ātri izšķirstīju “GEO”, “Ilustrēto pasauli” un “Ilustrēto vēsturi”, taču ne saturs, ne cena mani neuzrunāja. Uzmetu aci arī “FHM” un “Klubs”, tomēr atstāju tos guļam plauktos.  Uzmanību pievērsta “Rīgas Laiks” ar Artūru Medni uz vāka, taču tas maksā, manuprāt, ir neadekvāti augsta, arī tēmas, atskaitot Medņa interviju, nesaistīja. Visbeidzot plauktā pamanīju jauno žurnālu “Ir”, kurā, ātri izšķirstot, atradu vairākas interesantas tēmas. Turklāt gandrīz no visiem manis nosauktajiem žurnāliem tas maksāja mazāk par vienu latu – 70 santīmus. Pārējiem cena ir neadekvāti augsta.

Vēl netālu no Kauņas “Ir” jau bija praktiski izlasīts (laikam vajadzēja vēl kaut ko nopirkt). Iepriekš biju lasījis tikai “Ir” pirmo numuru, taču joprojām tā žurnālisti turpina priecēt ar interesantām tēmām. Sveicieni no Slovākijas!

Pirmais gads ar Twitter

 Twitter  logoIzrādās 7. maijā apritēja gads kopš mana pirmā tvīta populārajā mikro blogošanas servisā Twitter. Pārāk bieži par manām aktivitātēm mani 240 sekotāji nevar lasīt, jo vidēji vienā dienā uzrakstu nedaudz vairāk par diviem tvītem (kopā 800 tvīti). Bez sava personīgā konta pārvaldu arī handbola kluba “LSPA” kontu, kā arī Latvijas Handbola federācijas kontu, tomēr ar savu aktivitāti šajā jomā nav izdevies piesaistīt pārāk daudz personas uzsākt tvītot. Handbolisti, spriežot pēc sekotāju skaitu abiem handbola kontiem, Twitterī ir ļoti maz…

Neesmu aktīvs ziņu rakstītājs, taču patīk lasīt citas ziņas, kurās bieži vien var atrast daudz ko noderīgu, aktuālu un interesantu. Tiesa, ļoti daudz sekotāji apraksta arī savas ikdienas darbības, kas, manuprāt, bieži vien ir lieki un interesē tikai mazai daļu sekotāju (bieži vien arī es šajā jomā grēkoju). Sekoju līdzi arī vairākiem personīgi pazīstamiem cilvēkiem, taču uzsākt kādu lietot Twitteri praktiski nav izdevies (ir daži izņēmumi).

Viegli Twitterī atrast atbildes uz dažādiem specifiskiem jautājumiem, kur Google nevar palīdzēt. Ļoti labi Twitteris kalpo kā atsauksmju katalogs par firmām, pasākumiem, teātra izrādēm, kino un citiem notikumiem. Sekot teksta tiešraidē varēja gandrīz visām Latvijas hokeja izlases spēlēm pasaules čempionātā, tomēr pēdējos mačos ziņas bija retas un slikti informējošas.  Jāatzīst, ka tomēr Twitteris ir vēl viens veids, kā nosist laiku ne tikai sēžot pie datora, bet arī sabiedriskajā transportā vai sastrēguma laikā automašīnā. Tie noteikti nav vienīgi iemesli, kāpēc būtu vērs reģistrēties Twitterī, tāpēc gaidu arī tavu viedokli. Kāpēc tu lieto vai nelieto Twitteri?

Handbolam sava spēle

Handball Challenge

Līdzīgi kā futbolam, hokejam un basketbolam arī handbolam beidzot top sava spēle. Līdz šim handbolistiem bija jāsamierinās ar dažādiem menedžeriem vai 7 metru soda metienu izpildes spēlītēm, taču jau pirmajā Neutron Games izstrādātājā beta versijā Handball Challenge – Training Camp Vol.1 ir iespēja patrenēties, kā arī ar pārspēt vārtsargu ātrajos uzbrukumos. To lejupielādēt var oficiālajā mājas lapā. Galīgo spēles versiju izstrādātāji sola izlaist 2011. gadā.Instalējam, testējam un gaidām nākošo bet versiju, kuru Neutron Games sola jūnija sākumā.

Spēlētāju lomās iejūtas Vāciajs 1. bundeslīgas klubu handbolisti Konrad Wilczynski (Füchse Berlin) un Mario Kelentric (MT Melsungen). Piedāvāju noskatīties arī dažus video: