Deezer

Deezer motivē klausīties mūziku

Vēl pirms nepilna gada latviešiem vienīgā mūzikas straumēšanas aplikācijas telefonā bija Spotify, taču rudenī kopā ar Biti pieteicām Latvijā jaunu alternatīvu mūzikas servisu – Deezer.

Deezer ir Francijā radusies aplikācija, kurā jau šobrīd pieejams vairāk nekā 35 miljonu dziesmu no visas pasaules. Plaši pieejama arī latviešu mūzika – jau albumu iznākšanas dienā varēja klausīties Carnival Youth, Musiqq un citu mūziķu jaunākos skaņdarbus. Dažu pasaulslavenu mākslinieku dziesmas Deezer pat parādās pirms oficiālā datuma.

Mūzika nespēlē nozīmīgu vietu manā dzīvē, tāpēc es automašīnā varu iztikt ar radio, bet savā darba vietā – bez mūzikas. Tieši šo iemeslu dēļ iepriekš mani neuzrunāja Spotify, kura lietošana bez papildus abonēšanas maksas sagādāja tikai liekas galvassāpes.

Jau aptuveni pusgadu man ir pieejams Deezer Premium+ versija, kas ļauj organizēt savus atskaņošanas sarakstus gan telefonā, gan datorā, bet galvenais – klausīties to bez liekām reklāmām.

Tieši tas mani ir pamudinājis sākt strīmot mūziku darbā un atpūšoties. Pat manai handbola komandai Celtnieks/LSPA ir kopīgi izveidots atskaņošanas saraksts, ko pirms saviem mačiem atskaņojam garderobē un sporta zālē. Domāju tikai šādā veidā mani var motivēt pēc tam turpmāk maksāt arī mazo abonēšanas maksu par Deezer Premium+ versiju 5,99 EUR mēnesī.

Man patīk klausīties citu lietotāju sagatavotos dziesmu saraksts, kā arī katru dienu Deezer redaktori iesaka konkrēti man atlasītus skaņdarbus.

Manuprāt ir grūti motivēt rūdītu Spotify lietotāju nomainīt to pret Deezer, taču tas ir izcils veids, kā mācīt latviešus strīmot mūziku un to klausīties legālā veidā. Galu galā, jebkura dziesma tev būs dažu taustiņu spiedienu attālumā.

Un noteikti paklausies arī manu šobrīd mīļāko dziesmu sarakstu.

Vēlies Latviju jeb īstais Ziemassvētku koncerts

Alternatīvais Ziemassvētku koncerts. Arī tā var saukt Nacionālā teātra iestudēto koncertu, kuru šonedēļ apmeklēju O’kartes mazajā zālē. Jau pirms koncerta sākuma zālē valdīja neformālā atmosfēra. Skatītāji varēja sēdēt arī uz grīdas noliktajiem spilveniem, bet aktieri visa koncerta garumā cepa piparkūkas un cienāja ar tām atnākušos viesus. Es tikmēr dzēru karstvīnu…

Nekad nebiju iedomājies, ka Ziemassvētku koncertā iespējams nospēlēt šādas dziesmas. Tikai dažas no tām bija kaut kādā tiešā veidā saistītas ar gaidāmajiem svētkiem, tomēr visas dziesmas ideāli iederējās koncertā un valdošajā smieklu atmosfērā. Netraucēja pat tas, ka aktieri līdz galam nebija apguvuši visus dziesmu vārdus. Lai cik dīvaini neliktos, tas pat iederējās…

Šādos koncertos var atrast veidu, kā nodziedāt Eminem – Lose Yourself. To taču klausās bērni, kad viņiem ir apnikuši visi svētku superhiti un viņi ir aizmukuši uz savām istabām.

Nekas netraucē iekļaut repertuārā arī Tranzīts dziesmu Es nevaru būt balts. Zeme taču šobrīd nu galīgi nevar būt balta.

Tāpat var atrast iemeslu, kāpēc ir vērts šādā koncertā nospēlēt Dzeltenās Kurpes. Nu kurš vīrietis ziemā nav mēģinājis iečurāt savu vārdu sniegā?

Dziedājām dāņu, franču un pat krievu valodā. Dziedājām kopā ar Google Translate iztulkotu dziesmu no tradicionālās filmas “Likteņa ironija jeb Vieglu garu”. Smieklu deva vakaram man tika garantēta. Protams, finālā aktieri nodziedāja arī kārtīgas Ziemassvētku dziesmas, radot nelielu svētku noskaņu šajā drūmajā laikā. Visi arī tika pacienāti ar kūku, kuru aktieri cepa visa koncerta laikā. Garda gan bija! Tiesa, redzot zālē tik daudz pensijas vecuma cilvēkus, daļa no apmeklētājiem noteikti zāli pameta nedaudz neapmierināt. Man patika alternatīvais Ziemassvētku koncerts! Iesaku!

Un arī tev priecīgus svētkus. No koncerta aizguvu arī savu svētku vēlēšanos – kaut latviešu valoda būtu vienīgā Latvijas oficiālā valoda. Esi kopā ar mani?

Kāpēc es šogad braucu uz Positivus?

Arī es biļetes uz gada skaļāko Latvijas festivālu Positivus nopirku tāpēc, ka tā būs gada lielākā ballīte jeb forša pasēdēšana ar draugiem dzīvās mūzikas pavadībā. Nerunājot par labākajām Latvijas grupām, tajā uzstāsies arī daži pasaules grandi – ir dzirdēti, taču pārāk lielu manu uzmanību tie nepiesaistīja. Runā, ka “Hurts” ir labākā šī brīža koncertrgrupa pasaulē, labi spēlē arī “Editors”, būs arī kaut kāds “Royskopp”, taču lielākā daļa ir liela mīkla.

Lai uz Salacgrīvu nedotos kā pilnīgs antiņš, iegūglē un iejūtūboju grupu nosaukumus, iepazīstoties ar grupu labākajām dziesmām. Un manu uzmanību piesaistīja grupa “James”, kuri uzstājās Positivus arī tā pirmajā – 2006. gadā. Izrādās britu grupa spēlē mūziku, kas manas ausis caur iPod austiņām priecēja vidusskolas laikā. Tieši tāpēc festivāla otrajā dienā laikā no plkst. 22:00 līdz 23:30 es obligāti būšu Tele2 skatuves pakājē! Tiekamies!

Kāpēc uz Positivus 2011 brauc Tu? Ko arī man nevajadzētu palaist garām?

Nav 1983., ir 2010. gads

Nodzīvota desmitgade jaunajā gadsimtā. Laiks paskrējis ātrāk par vēju. Vēl nesen bija tikai 2000. gads, bet citiem vēl nesen bija arī 1983. gads. Pievienošos grupas Mofo dalībnieka Arņa Račinska sveicienam: “Reaģējot uz tā laikmeta stila ietekmi uz šo desmitgadi, dziesma ir par padomju bērna astoņdesmitajiem. Un tiem nav nekāda sakara ar digitālo sintezatoru skaņām, briesmīgu meikapu un frizūrām. Es ceru, ka tas viss pāries un beigsies līdz ar jauno desmitgadi. Kičs aizies, kvass paliks. Priecīgus svētkus!”

Lai šis gads būtu labāk par nākošo! Un draugi (daļa), ar kuriem kopā sagaidīju jauno gadu, – lai jūs to nenodzīvojat, kā sagaidījāt! Klausāmies un priecājāmies par grupas Mofo jauno dziesmu 1983.

Dziedāsim himnu

Sveicieni visiem Latvijas 91. dzimšanas dienā! Domubiedru grupa kopā ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru aicina visus Latvijai piederīgos neatkarīgi no atrašanās vietas 18. novembrī pulksten 21:00 pēc Latvijas laika vienoties dziedāt mūsu valsts himnu – Baumaņu Kārļa lūgsnu Dievs, svētī Latviju!

Himnu es dzirdu tikai dažas reizes gadā. Vismaz vienu reizi Latvijas svētku mēnesī novembrī, kā arī pirms/pēc dažādām sporta spēlēm. To dzirdot, manam ķermenim vienmēr pārskriet pāri skudriņas, un, iespējams, tieši tāpēc, kaut klusiņām, bet vienmēr himnai dziedu līdzi. Arī es tevi šodien aicinu pēc dažām stundām ieslēgt TV vai doties uz Daugavmalu un kopā ar latviešiem visā pasaulē dziedāt Latvijas himnu. Būsim vienoti!!

Vienoti ir arī vairāki Latvijā pazīstamu mūziķi, kuri apvienojušies kopīgā mērķī atgādināt sabiedrībai par latviešu vienotības spēku, radot jaunu versiju Ievas Akurāteres 1988. gadā izpildītajai dziesmai “Manai Tautai”, kas teju kļuvusi par neoficiālu latviešu himnu.

Gandrīz kā paradīzē

Studentu paradīze

Kā jau iepriekš minēju, arī es biju viens no studentiem, kurš piektdien vakarā devās uz Arēnu Rīga, kurā otro gadu pēc kārtas notika mācību gada atklāšanas pasākums Studentu Paradīze. Ja pērn, grandiozo pasākumu pametu ļoti neapmierināts, tad šogad pasākums noteikti bija izdevies. Kāpēc?

  1. Paradīze nevajadzēja spiesties kā trolejbusā rīta agrumā. Biļešu cenas bija daudz augstākas, un tās, kaut arī ļoti daudz mani draugi dabūja ielūgumus, netika mētās pa visiem stūriem;
  2. Augstskolu stendi bija aizvākti uz trešo stāvu, kur cilvēku plūsma nebija tik liela;
  3. Ieejas vārti pasākumā bija uztaisīti jau ēkas ārpusē, samazinot drūzmu pie arēnas ieejas;
  4. Pasākums notika piektdienā, nevis ceturtdienā;
  5. Dzelzs Vilks nospēlēja fantastiskāko koncertu, kādu jelkad viņu izpildījumā biju dzirdējis.

Pasākumā ierados tikai ap plkst. 23, kad jau galvenajā skatuvē uzstājās Ivo Fomins. Uzreiz gribējām tikt arī uz augšējo stāvu, taču gala kāpnes bija slēgtas, bet mēs pat ātrumā neatradām citas. Vēlāk paklausījos arī Instrumentus, kas sacerējuši dažas jaunas dziesmas, bet vakara nagla noteikti bija Dzelzs Vilks, kas ap plkst. 1:00 naktī sāka savu koncertu Alternatīvajā skatuvē. Visi PeR un Aicha lielajā skatuvē vienkārši varēja nobālēt trešā stāva priekšā. Publika bija fantastiska, arī grupas solists Juris Kaukulis apgalvoja, ka tas ir viens no labākajiem Dzelzs Vilka koncerts pēdējo gadu laikā. Izrādās es pat gandrīz visām labākajām grupas dziesmām zinu vārdus.

Diemžēl arī šogad es nejutos kā paradīzē. Galu galā, kurš no mums ir bijis paradīzē un zina, kā tur izskatās? Organizatori, jūs taču varat labāk. Kā citiem patika?